Strona główna - Wiedza - Szczegóły

Raporty finansowe Japan Tobacco za pierwszą połowę roku i drugi kwartał: Przychody ze sprzedaży produktów typu heat-not-burn wzrosły o ponad 25,5%; Ploom rozszerzył działalność na 21 rynków na całym świecie

Raporty finansowe Japan Tobacco za pierwszą połowę roku i drugi kwartał: Przychody ze sprzedaży produktów typu heat-not-burn wzrosły o ponad 25,5%; Ploom rozszerzył działalność na 21 rynków na całym świecie

Japan Tobacco opublikowało raport finansowy za drugi kwartał i pierwszą połowę 2024 r. Przychód operacyjny w drugim kwartale wzrósł o 14% rok do roku do 829,6 mld jenów (około 5,58 mld USD); zysk netto wzrósł o 3,9% rok do roku do 147,9 mld jenów. juanów (około 1 mld USD). W ciągu sześciu miesięcy tego roku dochód operacyjny wzrósł o 12,7% do 1569,9 mld jenów (około 10,6 mld USD) w porównaniu z tym samym okresem w 2023 r.; zysk netto wzrósł o 6,3% rok do roku do 305,2 mld jenów (około 2,05 mld USD).

 

2 sierpnia Japan Tobacco Company (JT) opublikowała raport finansowy za drugi kwartał i pierwszą połowę 2024 r., pokazujący, że firma osiągnęła znaczny wzrost finansowy w tym kwartale. Dochód operacyjny w drugim kwartale wzrósł o 14% rok do roku do 829,6 mld jenów (około 5,58 mld USD); zysk netto wzrósł o 3,9% rok do roku do 147,9 mld jenów (około 1 mld USD). W ciągu sześciu miesięcy tego roku dochód operacyjny wzrósł o 12,7% do 1569,9 mld jenów (około 10,6 mld USD) w porównaniu z tym samym okresem w 2023 r.; zysk netto wzrósł o 6,3% rok do roku do 305,2 mld jenów (około 2,05 mld USD).

日本烟草上半年及Q2财报:加热不燃烧产品收入增长超25.5% Ploom扩展至全球21个市场

Najważniejsze dane finansowe za II kw. 2024 r. (w porównaniu z I kw.):

 

Całkowity przychód: wzrost o 14,0% do 82,96 miliardów jenów.


Przychody podstawowe (przy stałych kursach wymiany): wzrost o 6,7% do 74,57 miliardów jenów.


Skorygowany zysk operacyjny (przy stałych kursach wymiany): wzrost o 2,0% do 22,38 miliardów jenów.


Zysk operacyjny: wzrost o 4,7% do 21,68 miliardów jenów.


Zysk netto: wzrost o 3,9% do 14,79 miliardów jenów.

 

Najważniejsze dane finansowe za I półrocze 2024 r. (w porównaniu z I półroczem 2024 r.):

 

Całkowity przychód: wzrost o 12,7% do 156,99 miliardów jenów.


Przychody podstawowe (przy stałych kursach wymiany): wzrost o 6,2% do 142,24 miliardów jenów.


Skorygowany zysk operacyjny (przy stałych kursach wymiany): wzrost o 2,7% do 45,48 miliardów jenów.


Zysk operacyjny: wzrost o 4,6% do 43,27 miliardów jenów.


Zysk netto: wzrost o 6,3% do 30,52 miliardów jenów.

 

Korekty prognozy na cały rok 2024:

 

Przychody: spodziewany wzrost o 93 miliardy jenów, co stanowi wzrost o 9,4% w skali całego roku.

 

Dochód podstawowy (przy stałych kursach walutowych): spodziewany wzrost o 20 miliardów jenów, co stanowi wzrost o 4,7% w skali całego roku.

 

Skorygowany zysk operacyjny (przy stałych kursach wymiany): spodziewany wzrost o 17 miliardów jenów, co stanowi wzrost o 2,3% w skali całego roku.


Zysk operacyjny: spodziewany wzrost o 12 miliardów jenów, ale spadek o 1,8% rok do roku.


Zysk netto: spodziewany wzrost o 20 miliardów jenów, ale spadek o 1,5% rok do roku.


Wolne przepływy pieniężne: spodziewany spadek o 67,7 miliardów jenów.

 

Masamichi Terabatake, prezes i dyrektor generalny JT Group, powiedział:

 

„JT Group radziła sobie dobrze w pierwszej połowie roku, a wzrost działalności tytoniowej był napędzany przez wzmocnienie udziału w rynku i strategie cenowe. Całkowita wielkość sprzedaży wzrosła o 2,0% rok do roku, przy czym produkty palne wzrosły o 1,7%, a produkty heat-not-burn (RRP) wzrosły o 25,5%. W szczególności na rynku japońskim sprzedaż Ploom wzrosła o 36%, a sprzedaż stale rosła na 21 rynkach na całym świecie”.

Wyślij zapytanie

Może ci się spodobać również